Європейський суд зазначив, що національні суди можуть наказувати Facebook видаляти неналежний контент


Суд Європейського Союзу минулого тижня постановив, що судді в ЄС можуть наказати Facebook видалити контент, що містить наклеп, по всьому світу.

Європейський суд виніс рішення у справі про приниження честі, гідності та ділової репутації австрійської політикині Єви Главішніг, повідомляє Служба новин  Courthouse News ServiceLegaltech NewsLaw360, The Wall Street Journal та The New York Times.

Лідерка партії зелених Австрії подала в суд на пост 2016 року, в якому її описали як «корумповану дурочку», «паршиву зрадницю» і «члена фашистської партії».

Суд заявив, що судді можуть наказати Facebook видалити певні пости у всьому світі, які порушують національне законодавство, а також видалити ідентичний або «еквівалентний» контент. Але Суд уточнив: такі «загальносвітові» накази суддів повинні функціонувати «в рамках відповідного міжнародного права».

В якості часткової перемоги для Facebook Суд заявив, що веб-сайт не може бути притягнутий до відповідальності за наклепницьку інформацію, якщо він не має фактичних відомостей про незаконність, і він негайно видаляє контент, коли його визнають неприйнятним.

Facebook вказав у своїй заяві, що рішення «підриває давній принцип, згідно з яким одна країна не має права нав’язувати свої закони висловлювань іншим країнам. Це також відкриває двері для зобов’язань, що накладаються на інтернет-компанії, які здійснювати активний моніторинг контенту і потім інтерпретувати, чи є він «еквівалентним» контенту, який був визнаний незаконним».

За словами генерального директора Facebook Марка Цукерберга, який прокоментував в прямому ефірі питання і відповіді зі співробітниками Facebook, подробиці того, як буде реалізовано це рішення, будуть залежати від судів по всій Європі. «Я думаю, що це те, за що ми та інші компанії будемо судитися», — сказав він.

Це рішення суперечить рішенню того ж Суду, винесеному минулого місяця, згідно з яким Google та інші пошукові системи не зобов’язані видаляти посилання на веб-сайти і бази даних по всьому світу відповідно до правила конфіденційності або «права бути забутим».

Право бути забутим було встановлено рішенням Європейського Суду 2014 року по справі адвоката, який хотів, щоб Google видалив посилання на офіційне оголошення про аукціон його власності.

Джерело: ABA Journal

Фото: Pexels