Суд відхилив вимогу атеїстів прибрати фразу «In God We Trust» з доларів

Суд восьмого округу в штаті Міннесота відхилив скаргу групи атеїстів, які вимагали прибрати з банкнот і монет фразу «In God We Trust» («Ми віримо в Бога»).

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Так, позивачі обгрунтовували свою заяву тим, що наявність цього гасла суперечить першій поправці до Конституції США, яка гарантує свободу віросповідання.

Суддя Реймонд Грюндер з позивачами не погодився. У своєму рішенні він послався на постанову Верховного суду від 2014 року. Тоді позивач виступив проти традиційного читання молитви перед початком засідань законодавчих зборів в штаті Небраска. Верховний суд відхилив скаргу, вказавши  на давню традицію.

Суддя Грюндер вказав, що зазначена на банкнотах і монетах фраза відповідає уявленням про свободу віросповідання минулих поколінь і не суперечить законодавству.

Зазначимо, що фраза «Ми віримо в Бога» вперше з’явилася на монетах під час громадянської війни в США в 1864 році з ініціативи міністерства фінансів. Останнє погодилося з доводами одного зі священиків-баптистів, який пропонував згадати Бога на грошах «заради боротьби з язичниками».

На банкнотах фраза з’явилася в середині 1960-х років. Приводом для цього стало прийняте в 1956 році рішення Конгресу зробити «In God We Trust» національним гаслом.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *