Суд Нідерландів визнав право підлітка відмовитися від хіміотерапії


Нідерландський суд визнав право 12-річного Девіда, який страждає на онкологічне захворювання, відмовитися від хіміотерапії. Суд прийняв рішення відхилити прохання батька зобов’язати хлопчика продовжити лікування.

У листопаді минулого року Девіду діагностували рак головного мозку. Йому провели успішну операцію з видалення пухлини і променеву терапію. Тоді ж лікарі порекомендували пройти курс хіміотерапії. Але хлопчик відмовився від неї, і мати підтримала його в цьому питанні. Девід хотів спробувати альтернативні методи лікування, боячись побічних ефектів хіміотерапії.

Тоді його батько подав до суду, щоб зобов’язати сина продовжити лікування. Хлопчику провели психіатричну експертизу. Експерти заявили, що Девід психічно компетентний, в хорошому настрої і з «сильною волею до життя». Суддя сказав, що Девід «здатний розумно оцінювати свої інтереси і усвідомлює наслідки свого рішення, в тому числі і негативні». Суддя зазначив, що розуміє глибоку заклопотаність батька, але не знаходить жодних причин не поважати бажання хлопчика. Девід має право на самостійне рішення, навіть якщо батькам важко його прийняти, підкреслив суддя, нагадавши про ряд законів.

Зокрема, в Нідерландах закон дозволяє дітям від 12 років і старше самостійно приймати рішення про своє лікування «в небезпечних для життя ситуаціях». Суддя також нагадав, що закон дозволяє неповнолітнім невиліковно хворим у віці від 12 до 18 попросити про евтаназію.

Джерело: beck-aktuell.NACHRICHTEN