Список професій із правом дострокового виходу на пенсію буде розширено


В межах пенсійної реформи передбачається збереження спеціальних пенсій для українських військовослужбовців і розширення переліку професій, що дають право на достроковий вихід на пенсію.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі «Свободи слова» на ICTV.

Спеціальні пенсії будуть збережені для усіх військовослужбовців. Жодних не буде обмежень, навпаки, ми вважаємо, що ми маємо сторицею віддати належне нашим героям, які сьогодні захищають нашу державу —  наголосив Глава Уряду.

Він зауважив, що запропонована у рамках пенсійної реформи система передбачає обмеження інших спеціальних пенсій.

Є шкідливі професії, наприклад, шахтарі або сталевари, які не можуть працювати 25 років біля печі. Там зовсім інші умови і зовсім інші наслідки для здоров’я працівників. Так ось, є такі список 1 і список 2, минулого року вони були трохи скорочені, але зараз ця реформа дає нам можливість ці списки не просто зберегти, але й розширити, — додав Володимир Гройсман.

Він також звернув увагу, що законопроект про пенсійну реформу, що буде презентований найближчим часом на засіданні Національної ради реформ, а згодом у Парламенті, міститиме норму й про автоматичне осучаснення пенсій, натомість пенсійний вік залишиться незмінним.

Пенсія буде розраховуватися на основі трудового стажу. Якщо людина працювала усе життя, справедливо платила внески, вона має отримати підвищену пенсію. Якщо не працювала, то “вмикається” зовсім інший механізм —  соціальної цільової підтримки з бюджету країни, але не за рахунок того, хто все життя працював. Пенсійна система має бути справедливою, — підкреслив Прем’єр-міністр.