Скільки обшуків відбулося у 2017 році? — Opendatabot

Opendatabot підрахували, що у 2017 році суди ухвалили близько 500 дозволів на проведення обшуків на українських підприємствах.

Про це повідомляє Opendatabot на офіційному сайті.

Така кількість обшуків є набагато меншою, ніж опублікована журналістами «Судово-юридичної газети», які заявляли про більш ніж 182 тисячі обшуків.

В Opendatabot заявляють, що журналісти включали у свої розрахунки не лише справи, у яких суди дозволили проведення обшуків, а всі справи, що містять слова «обшук», «тимчасовий доступ» та «ухвала».

Найбільша проблема у зборі подібної статистика — судові рішення про обшуку публікуються із затримкою, яка може досягати кількох років. Відповідно, і за 2016, і за 2017 рік досі опубліковані не всі ухвали, — повідомляють в Opendatabot.

Там також повідомляють, що за їхніми розрахунками у 2016 та 2017 році суди надали по 500 дозволів на здійснення обшуків. Проте в Opendatabot визнають, що дана цифра є неточною, так як досі опубліковано не всі ухвали.

Окрім того, спеціалісти змогли відібрати всі ухвали про надання дозволів на обшук і створили сторінку, де кожну справу можна знайти.

Як зазначається, найбільшу кількість обшуків провели у 2015 році — 25 407.

В Opendatabot наголошують, що захищеність бізнесу — це одна з найбільших проблем в Україні. Саме тому інформація про кількість обшуків має бути достовірною, а громадяни мають мати можливість слідкувати за цим процесом в динаміці.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.