Син створив цифрову копію свого померлого батька у вигляді чатбот


Журналіст Джеймс Влахос створив чатбота, який розмовляє, думає і говорить, як його батько, який помер від раку в лютому 2017 року. Таким чином він вирішив створити цифрову копію свого батька, яка б жила після його смерті.

Свою історію він описав Wired, передає видання Hightech.

24 квітня 2016 року у батька Джеймса Влахоса, 80-річного Джона Влахоса, виявили рак легенів четвертого ступеня. Попереду його чекали нескінченні процедури хіміо- та імунотерапії, тому що він не хотів вмирати в хоспісі.

Тоді Влахос-молодший, як професійний журналіст, вирішив записати з вмираючим батьком кілька бесід про його життя, які потім можна буде зберегти на пам’ять. Кожен день він спілкувався з батьком протягом години і записав понад 12 подібних інтерв’ю. Потім Джеймс віддав матеріал на розшифровку, і, в підсумку, у нього з’явилася товста 200-сторінкова папка з 91970 словами його батька.

Спочатку Джеймс планував помістити її на полицю до майбутніх часів, але випадково натрапив на статтю про компанію PullString, яка випустила апдейт ляльки Барбі зі штучним інтелектом. Вона може говорити, слухати і відповідати дітям,  наче жива. PullString заснували вихідці з анімаційної студії Pixar, які планують «оживити» таким чином багатьох персонажів мультфільмів.

Джеймс в дитинстві, як і багато дітей в Америці, захоплювався програмуванням. У 1982 році, коли йому було 11 років, він часто просиджував за комп’ютерним терміналом Commodore PET, який знаходився у відкритому доступі в атріумі наукового музею недалеко від його будинку. На ньому був встановлений один з найперших чатботів, розроблений німецьким вченим з МТІ Джозефом Вайценбаумом в середині 1960-х. Програма називалася «Еліза» і прикидалася психотерапевтом, ставлячи питання і просто перепитуючи те, що говорить їй користувач. Як не дивно, вона створювала повне відчуття присутності іншої людини.

Минуло майже 40 років, і PullString випустив відкриту версію коду своєї програми, яка дозволяє створювати чатботів. Ось тут і стала в нагоді товста папка — Джеймс повністю занурився в створення чатбота по імені Dadbot.

Програма від PullString допомагає користувачеві завантажувати фрази і потенційні відповіді користувачів в правильному порядку, і Джеймс заніс в неї майже всі слова батька, а також аудіозаписи, зробивши чатбот максимально близьким по духу справжньому Джону Влахосу. Dadbot став відповідати жартами батька, співати пісні і розповідати історії, які «підтягувались» із аудіофайлів.

Спочатку чатбот вмів розмовляти тільки з Джеймсом, але з часом почав розуміти і інших користувачів, наприклад, дружину Джона Влахоса. Він непогано навчився жартувати. Наприклад, на питання «Де ти зараз?», віртуальний батько відповідав: «Напевно, десь на сервері, в Сан-Франциско».