Сім’я терористів отримала допомогу в розмірі 19 278 евро перебуваючи за кордоном


Восени 2014 року Едуард А. (29 років) і його дружина (34 роки), переселенці з Росії, які проживали деякий час в Німеччині, поїхали зі свого міста Вольсбурга (Нижня Саксонія) в сторону Сирії і приєдналися до угруповання ІГІЛ. Своїх близнюків, яким на той момент не було навіть 1 року, вони теж взяли з собою.

Управління кримінальної поліції землі Нижня Саксонія знало про це подружжя, так як проти них вже було заведено кримінальну справу щодо підготовки тяжкого злочину проти громадської безпеки та порядку.

Перебуваючи в Сирії в складі угруповання ІГІЛ, дана сімейна пара продовжувала отримувати соціальну допомогу. У загальному рахунку вони отримали 19 278 евро. «Брауншвейгская газета» опублікувала статтю: сім’я переселенців з Росії подбала перед виїздом з Німеччини про те, щоб допомога продовжувала надходити на їх рахунок. 12 598 євро — допомогу по безробіттю було перераховано до вересня 2015 року Федеральною службою працевлаштування. Також було перераховано дитячу допомогу в розмірі 3 680 євро, однак перерахування припинилися вже в серпні 2015 року. Ще було перераховано допомогу по догляду за дитиною в розмірі 3 000 євро містом Вольфсбургом.

Свекор Віллі А. (57 років) отримав банківську картку і пароль рахунку своєї невістки, зняв всі гроші з рахунку і сховав їх у ванній кімнаті своєї квартири. Під час обшуку поліція виявила ці гроші. Минулого тижня Віллі А. був оштрафований на 7 000 євро за обман органу соціального забезпечення. Під час судового засідання стало відомо, що управління кримінальної поліції поінформувало місто Вольфсбург про виїзд цієї сімейної пари. Однак не зовсім ясно, чи давно знала поліція про їх виїзді? Прес-секретар міста Вольфсбург повідомив, що 8 вересня 2015 року до відділу соціального забезпечення надійшла інформація від управління кримінальної поліції землі Нижня Саксонія про можливу зміну місця проживання і проживання за кордоном зазначеної сімейної пари, в слідстві чого був негайно оголошений розшук. З огляду на те, що дану сім’ю не вдалося знайти, всі перерахування були моментально припинені у вересні 2015 року та висунуті вимоги про повернення всіх платежів. Федеральна служба працевлаштування теж припинила здійснювати перерахування.

Проти даної сім’ї заведено кримінальну справу за підозрою в тероризмі. Однак, за інформацією газети «Bild» управління кримінальної поліції передбачає, що члени цієї родини загинули під час бойових дій поблизу міста Ракка.