Сімейним фермерським господарствам встановлять пільговий порядок сплати ЄСВ


Верховною Радою України прийнято Закон від 18.05.2018 р. № 6490-д, яким вносяться зміни до Податкового кодексу та інших законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

Про це повідомляє офіційне видання «Вісник» ДФС.

Документом передбачено забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб — підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надано їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи, за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

  • здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону «Про фермерське господарство»;
  • зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;
  • здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;
  • невикористання праці найманих осіб;
  • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім’ї цієї особи у визначенні частини другої ст. 3 Сімейного кодексу;
  • площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законом також встановлено пільговий порядок сплати ЄСВ для усіх членів фермерського господарства, у тому числі його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років) та сплату ПДФО з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.