Штрафи за порушення у сфері бухобліку пропонують збільшити


У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 9086 «Про основні засади діяльності органів державного фінансового контролю».

Як передає видання «Вісник» ДФСУ, проектом пропонується визначити основні засади організації, повноваження, підстави і порядок діяльності органів державного фінансового контролю загалом та Держаудитслужби як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом зокрема.

Крім того, законопроектом планується викласти у новій редакції ст. 164-2 КУпАП, зокрема, змінити штрафи за порушення у сфері бухобліку:

1)    вимог щодо організації та ведення бухгалтерського обліку, складення та подання фінансової і бюджетної звітності, ведення касових операцій (крім передбачених частинами п’ятою та сьомою цієї статті), а також несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризації грошових коштів, матеріальних цінностей, інших активів і зобов’язань, несвоєчасне подання на розгляд, погодження або затвердження річного фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки. Їх пропонують встановити у розмірі від 80 до 160 НМДГ (на сьогодні: 8 —15 НМДГ). За повторні порушення протягом року  — від 100 до 200 НМДГ (наразі: 10 — 20 НМДГ);

2)    порядку або строків зберігання первинних та зведених облікових документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової або бюджетної звітності — від 100 до 200 НМДГ, повторні порушення — 200 — 300 НМДГ;

3)    відсутність бухобліку, внесення недостовірних даних до первинних та зведених облікових документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової і бюджетної звітності — штраф від 200 до 300 НМДГ за повторні дії — 300 — 400 НМДГ.