Сьогодні, 26 жовтня, набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».
Про це нагадав голова Національної поліції України Сергій Князєв під час прес-конференції на тему «Закон про паркування: європейська свідомість чи законодавча відповідальність?».
Він також підкреслив, що для Національної поліції є питанням честі – швидко втілити вимоги цього закону в життя, усунувши перешкоди для людей з особливими потребами. За дотриманням вимог у цій частині законодавства стежитимуть підрозділи патрульної поліції та превентивної діяльності.
За словами заступника глави Нацполіції Костянтина Бушуєва, норми прийнятого закону слід розглядати у розрізі двох складових частин. Перша з них – відповідальність учасників дорожнього руху, а друга – відповідальність юридичних осіб, які повинні забезпечити виконання положень закону.
З набуттям чинності законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема – до ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) і ст. 152-1 (Порушення правил паркування транспортних засобів). Також зміни вносяться до ст. 222 і ст. 257 КУпАП – щодо порядку розгляду адміністративних матеріалів, складених за порушення законодавства про паркування.
Ці сухі юридичні складові несуть у собі глибокий зміст щодо меж і зон відповідальності. Із завтрашнього дня відповідальність у грошовому еквіваленті пропорційно збільшується із 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян, – зазначив Костянтин Бушуєв.
Заступник глави Нацполіції висловив сподівання, що громадяни дотримуватимуться норм законодавства про паркування для людей з обмеженими можливостями не лише через боязнь притягнення до відповідальності, а, насамперед – через поширення належного рівня правосвідомості.