Штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю зростуть відсьогодні

Сьогодні, 26 жовтня, набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

Про це нагадав голова Національної поліції України Сергій Князєв під час прес-конференції на тему «Закон про паркування: європейська свідомість чи законодавча відповідальність?».

Він також підкреслив, що для Національної поліції є питанням честі – швидко втілити вимоги цього закону в життя, усунувши перешкоди для людей з особливими потребами. За дотриманням вимог у цій частині законодавства стежитимуть підрозділи патрульної поліції та превентивної діяльності.

За словами заступника глави Нацполіції Костянтина Бушуєва, норми прийнятого закону слід розглядати у розрізі двох складових частин. Перша з них – відповідальність учасників дорожнього руху, а друга – відповідальність юридичних осіб, які повинні забезпечити виконання положень закону.

З набуттям чинності законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема – до ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) і ст. 152-1 (Порушення правил паркування транспортних засобів). Також зміни вносяться до ст. 222 і ст. 257 КУпАП – щодо порядку розгляду адміністративних матеріалів, складених за порушення законодавства про паркування.

Ці сухі юридичні складові несуть у собі глибокий зміст щодо меж і зон відповідальності. Із завтрашнього дня відповідальність у грошовому еквіваленті пропорційно збільшується із 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян, – зазначив Костянтин Бушуєв.

Заступник глави Нацполіції висловив сподівання, що громадяни дотримуватимуться норм законодавства про паркування для людей з обмеженими можливостями не лише через боязнь притягнення до відповідальності, а, насамперед – через поширення належного рівня правосвідомості.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *