Розроблено законопроект щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9083 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні».

Проект закону вводить в обіг з метою оподаткування такі поняття, як: віртуальні активи, токен, токен-актив, криптовалюта, емітент віртуального активу, майнінг, операції з віртуальними активами, прибуток від операцій з віртуальними активами тощо, повідомляє «Вісник» ДФСУ.

У сфері оподаткування прибутку підприємств законопроектом передбачений новий вид оподатковуваного прибутку — прибуток від операцій з віртуальними активами, який з 01.01.2024 р. оподатковуватиметься за базовою ставкою — 18 %. Проте протягом періоду становлення правового регулювання ринку віртуальних активів запропоновано тимчасово, до 31.12.2024 р., встановити ставку на рівні 5 %.

Особливостями вказаних правовідносин є те, що облік доходів та витрат, пов’язаних із операціями з віртуальними активами платники мають вести окремо від доходів та витрат від іншої діяльності, так само як і визначати фінансовий результат і обчислювати суму податку.

Також передбачено, що податком на доходи фізичних осіб оподатковується:

1) прибуток від операцій з віртуальними активами як позитивна різниця між доходом, отриманим від продажу віртуальних активів (обміну їх на валютні цінності), та витратами на їх придбання за умови їх документального підтвердження або витратами на майнінг таких віртуальних активів;

2) доходи від операцій з продажу віртуального активу у повному обсязі — у разі відсутності документального підтвердження витрат на їх придбання.

Прибуток (доходи) фізичних осіб від операцій з віртуальними активами оподатковується за ставкою 5 %.

Платник податку — фізична особа самостійно відповідає за розрахунок прибутку від операцій з віртуальними активами і сплату податку на доходи фізичних осіб.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *