Розгляд справ про вчинення ДТП хочуть спростити


До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується спростити порядок розгляду справ про вчинення ДТП, якщо особа, щодо якої складено протокол, визнала свою вину.

Автори законопроекту обгрунтовують такі нововведення можливістю розвантажити суди, які змушені розглядати справи про ДТП навіть якщо особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, визнає себе винною та не оспорює рішення посадових осіб Нацполіції, служби правопорядку ЗСУ.

Законопроект передбачає скоротити процедуру розгляду справ про адміністративні правопорушення щонайменше на місяць: складення протоколу по справі про адміністративне правопорушення; опрацювання канцелярією Нацполіції, служби правопорядку ЗСУ; направлення його до канцелярії суду; автоматизоване розподіл на конкретного суддю; призначення дати та часу розгляду; виклик особи, щодо якої складено протокол; судовий розгляд; набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Також передбачається внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, передавши повноваження підрозділам Національної поліції або служби правопорядку у ЗСУ щодо розгляду справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.