Російськомовні шахраї надавали фіктивний догляд за хворими в ФРН


У Німеччині 230 фірм, заснованих вихідцями з Росії і Євразійського Союзу, запідозрили в шахрайстві при наданні послуг догляду за хворими. Про це 30 травня повідомляє газета Die Welt з посиланням на доповідь Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини.

За даними слідства, підозрілі компанії працювали в основному в Берліні, Північному Рейні — Вестфалії, Нижній Саксонії, Бранденбурзі і Баварії. Вони домовлялися з пацієнтами, виставляли їм рахунок за послуги, яких насправді не надавали, і отримували гроші від фондів медстрахування.

За даними інтернет-ресурсу Tagesschau.de, шахраї розповідали пацієнтам, з якими вдалося домовитися, як поводитися під час перевірок і як грамотно зіграти роль хворого. В основному фіктивні договори укладалися з літніми людьми з російськомовної громади. На кожного з них фонди медстрахування виділяли по 1 600 євро в місяць. Близько 600 євро віддавали пацієнтові, а решту суми ділили на інших учасників афери. У рік така фірма могла заробляти до 1,2 мільйона євро.

За даними Федерального статистичного відомства (Destatis), у ФРН близько 2,63 мільйона людей потребують амбулаторного або постійного догляду. 764 000 з них проживають в спеціальних закладах — будинках для людей похилого віку або інтернатах. В кінці 2013 року в країні налічувалося 13 030 таких закладів і 12 745 амбулаторних служб по догляду за пацієнтами.

У доповіді поліції також говориться, що організатори шахрайства в Німеччині вели злочинну діяльність і за кордоном. Вони займалися відмиванням грошей, вимаганням і нелегальним гральним бізнесом. Деякі з підозрюваних могли бути причетні до замовних вбивств.