Робота у великій чи малій юридичній компанії: розглядаємо переваги


Більшість адвокатів працює у невеликих юридичних фірмах, які налічують менше 20 юристів. Чимало з них працює у ще більш дрібних компаніях — майже половина всіх юристів ведуть приватну практику. Ще 20 відсотків працює у фірмах, до штату яких входить 10 юристів або менше. Близько 14 відсотків усіх юристів працює у юридичних фірмах, у яких є 100 і більше колег. Ці великі юридичні фірми іноді називають мегафірмами або «Великим законом».

Такі дані наводяться Американською асоціацією юристів у доповіді про демографічні показники 2016 року, на які посилається юридичне видання The Balance. Разом з тим, схоже різноманіття існує і в Україні. Протягом останніх років більшої популярності та довіри набувають фірми, які мають вузьку спеціалізацію, а відповідно і невеликий штат працівників. Проте й великі компанії, які здобули собі ім’я, працюючи над складними та гучними справами протягом значного часу, не поступаються своєю популярністю, коли мова йде про те, до кого клієнту звернутися задля позитивного вирішення свого питання.

Схожий вибір постає і перед тими, хто бажає влаштуватись на роботу. Окрім обраного напрямку практики, юристи задумуються над тим, яку юридичну компанію обрати, якщо зважати на кількісні показники працівників у ній. Як у невеликій юридичній фірмі, так і у тій, що налічує близько 100 юристів, є унікальний комплекс переваг. Їх ми й розглянемо.

Невелика юридична фірма

1. Майстри на всі руки

Юристи в маленьких юридичних фірмах часто є фахівцями у багатьох напрямках права та займаються складною, різноманітною роботою в широкому спектрі практичних питань. Це зазвичай створює суттєвий контраст з високим ступенем спеціалізації, що спостерігається в багатьох великих юридичних фірмах. Винятком для малих фірм є юридична фірма-бутік, яка зазвичай фокусує свою практику на конкретній галузі права чи правовідносинах.

2. Більш гнучкий графік роботи

Затишне середовище невеликої юридичної фірми може створити більш гнучкий графік роботи серед юристів та співробітників. Там може бути менше рук, щоб сприяти вирішенню тих неминучих надзвичайних ситуацій, які мають у своїй основі деякі сфери права, але відчуття співпереживання та командної роботи часто забезпечує рівновагу.

3. Практичний досвід роботи з клієнтом

Молоді юристи можуть виконувати більш суттєві юридичні завдання з меншим контролем, ніж їхні колеги з великих фірм, що відбувається через співвідношення невеликого штату та великої кількості роботи. Це, в свою чергу, може призвести до більшої кількості помилок, які створюють ризик фінансових втрат для юридичної фірми, якщо тільки не будуть застосовані гарантії, але це, як правило, створює активний навчальний процес.

4. Ви робите більший внесок у робочі процеси компанії та управління

Робота у невеликій юридичній фірмі може дозволити юридичним фахівцям більше контролювати виконання практичних завдань та управління компанією. Ієрархія зазвичай виявляється менш чіткою, тому керівники частіше прислухаються до пропозицій та думок співробітників.

5. Малі юридичні фірми створюють коротший шлях до партнерських стосунків

Дорога до партнерства у невеликій фірмі може бути коротшою, ніж у великої юридичної фірми, адже менше юристів і рівнів правління. В той же час, велике навантаження та практичний досвід дає вам можливість активно розвиватись як спеціалісту. Це може бути особливо корисним, якщо ви віддаєте перевагу більш швидкому шляху до успіху.

Працівники невеликих юридичних фірм можуть легше довести свою цінність тим, хто знаходиться на керівних посадах, що спрощує їхнє визнання та винагороду.

Велика юридична компанія

1. Складна робота та особисті виклики

Велика юридична фірма, яка має у своєму штаті висококласних спеціалістів та широкий спектр ресурсів, вимагатиме від нових колег виконання не менш складних завдань, високого рівня знань та продуктивної роботи. Часто справи, з якими звертаються клієнти, вимагають командної роботи, значних часових затрат та мають в своїй основі великі фінансові суми.

Складна правова робота в широкому діапазоні областей практики забезпечує постійні інтелектуальні та особисті виклики для працівників, вимагає розвитку та розумового навантаження.

2. Високі зарплати

Компетенція працівників, складність завдань та навантаження має відповідну матеріальну компенсацію у великих юридичних фірмах. Зазвичай рівень заробітної плати вищий, ніж у працівників малих юридичних фірм, окремих державних службовців чи працівників неприбуткових організацій або тих, які захищають громадські інтереси.

3. Велика різноманітна клієнтська база

Великі юридичні фірми мають більше клієнтів, і останні мають тенденцію бути більш різноманітними, ніж у невеликих фірм. Така клієнтська база робить менш ймовірною ситуацію, що фірма зіткнеться з фінансовими труднощами, якщо один чи два клієнти займатимуться своїм бізнесом в іншому місці.

4. Розкішні офіси у бізнес-кварталах

Великі офіси можуть передбачати більш просторі приміщення та розкішну обстановку. Робочі офіси великих юридичних компаній, як правило, розташовані в багатих кварталах міста, поруч із судом, державними установами, чудовими ресторанами та іншими зручностями.

5. Впізнаване ім’я та престиж

Працюючи в одній із найкращих юридичних фірм, яка має широке визнання та високо оцінюється в правовій спільноті, працівник отримує певний рівень статусу та престижу, що може мати значний вплив на розвиток його кар’єри.

6. Можливості для просування

Чимало великих юридичних фірм мають складну ієрархічну структуру, що створює більше можливостей для просування. Наприклад, кар’єрний шлях адвоката у великій компанії може починатись від стажиста до молодшого юриста, юрисконсульта середнього рівня, старшого юриста, партнера з капіталу та старшого партнера тощо.

7. Добре розроблені навчальні програми

Як ми вже наголошували, від працівників великих юридичних фірм потребують значних інтелектуальних викликів, які неможливі без особистого розвитку, регулярного дослідження правових змін, спрівпраці з колегами з інших компаній, галузей, країн. Багато великих фірм мають внутрішні освітні програми, що забезпечують постійний розвиток та можливості навчання для своїх співробітників. Окрім того, є можливість участі в міжнародних програмах, тренінгах та конференціях.

Іванна Мельничук