Рішення суду Берліна у справі нелегальної автогонки зі смертельними наслідкам


Юристи винесли незвичайне рішення для автогонщиків з Берліна, вибравши в якості вищої міри покарання довічне позбавлення волі. І як відіб’ється дане рішення суду  в майбутньому?

Дане судове рішення з Берліна є незвичайним. Вперше учасникам нелегальної автогонки зі смертельними наслідками винесли обвинувальний вирок у вигляді довічного позбавлення волі. Адже до цього моменту, за такого роду злочини вищою мірою покарання було позбавлення волі строком на 5 років. Суд категоризував даний випадок не як вбивство з необережності, а як умисне вбивство.

Що таке умисел? З юридичної точки зору це поняття не означає, що злочинець діє виключно навмисне. Мало того, що він на момент скоєння злочину точно знає про наслідки – тобто в даному випадку про настання смерті – або має непрямий умисел.


Обставини справи
1 лютого 2016 Хамді Х. (28 років) і Марвін Н. (25 років) проїхавши 11 світлофорів зі швидкістю 170 км / год на автомобілі марки “Mercedes AMG” потужністю 380 л / с врізалися в районі торгового центру “KaDeWe” в автомобіль марки “Jeep” 69-річного Міхаеля В. Він помер на місці ДТП, а сиділа на передньому сидінні дружина отримала важкі тілесні ушкодження.


Кожен випадок буде розглядатися по-новому

Важливо також знати, що дане судове рішення з Берліна не означає, що кожна автогонка зі смертельними наслідками буде розглядатися як умисне вбивство. Кожен випадок має розглядатися по-новому. Необхідно завжди задавати питання: про що конкретно думав автогонщик?
Так як учасники автоперегонів до сьогоднішнього дня, на думку більшості, отримували занадто м’яке покарання, в даний час ведуться роботи зі встановлення жорсткіших законів.

У вересні Бундесрат вирішив ініціювати відповідний законопроект в Бундестаг. За даним законопроектом за участь в нелегальних гонках без смертельних наслідків повинні карати позбавленням волі на термін до двох років. У разі смерті людини міра покарання – позбавлення волі на термін до 10 років. Виходить в два рази більше, ніж існуюча на даний момент міра покарання за вбивство через необережність.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *