Раду закликають скасувати закон про всеукраїнський референдум

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) спільно з Центром політико-правових реформ (ЦППР) закликають Верховну Раду скасувати Закон «Про всеукраїнський референдум» від 6 листопада 2012 року та невідкладно ухвалити нову редакцію на основі законопроекту № 2145а.

Про це повідомляє Укрінформ.

Президента Петра Порошенка також закликали висловити своє ставлення до чинного закону і сприяти проведенню референдумів у законний спосіб, що відповідає міжнародним рекомендаціям, на основі нового закону.

На розгляді у Конституційному Суді знаходиться подання 57 народних депутатів від 1 грудня 2014 року про визнання неконституційним закону про референдум. Вже 2,5 року справа знаходиться на розгляді, але рішення і досі не прийнято.

У зв’язку із цим експерти закликають суддів КС, а також кандидатів на посади суддів від парламенту та Президента після обрання не затягувати із розглядом цього подання і ухвалення рішення.

У свою чергу старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Денис Ковриженко підкреслив, що чинний закон про референдум є маніпулятивним.

Закон дійсно є достатньо маніпулятивним і таким, що не відповідає нормальним європейським практикам і демократичним стандартам, — відзначив він.

Окрім того, експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко звернув увагу на те, що чинним законом передбачено незбалансоване формування комісій з референдуму і можливість впливу на їх діяльність. За його словами, законом також не передбачено рівного права на висвітлення і агітацію з питань референдуму прихильниками і противниками його проведення. При цьому він відзначив необхідність порушення питання про скасування закону і ухвалення нового під час розгляду парламентом нового виборчого законодавства.

В парламенті є законопроект 2145а, який підписаний великою кількістю народних депутатів, який має бути доопрацьований у зв’язку з необхідністю врахування конституційних змін 2016 року, — сказав Бондаренко.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *