Рада Європи хоче оцінити зміни до процесуальних кодексів

Проведення оцінки проектів процесуальних кодексів має на меті перевірку ефективності роботи судів України.

Про це зазначив керівник проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» Андрій Кавакін під час конференції «Нове процесуальне законодавство — шлях до ефективності судової влади», повідомляється на сайті ВАСУ.

Принциповими при цьому будуть кілька аспектів: Верховний Суд має працювати ефективно і виконувати свої касаційні функції, виконання Україною рішень національних судів та ЄСПЧ, вирішення проблем надмірного розгляду спорів, забезпечення єдності судової практики тощо.

Завідуючий відділом представництва інтересів Президента України в судах Адміністрації Президента України Віктор Короленко зазначив, що серед ключових цілей нового процесуального законодавства – ефективність судового захисту.  Суд має сприяти сторонам в ефективному користуванні своїми процесуальними правами. Водночас, він звернув увагу на ряд позитивних новел, таких як електронне правосуддя, розширення способів мирового врегулювання спорів, нових механізмів визначень юрисдикції та підсудності спорів тощо.

Він висловив сподівання, що проект процесуальних кодексів, який подано Президентом як невідкладний, буде прийнятий до завершення поточної сесії.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *