Рада прийняла закон про навчання дітей з особливими освітніми потребами


Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу людей з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» (№6437).

Відповідний законопроект було внесено до парламенту Президентом і визначено як невідкладний. Розроблено документ відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Закон, зокрема, закріплює право на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надає їм можливість отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від «встановлення інвалідності».

Документ запроваджує та регулює дистанційну та індивідуальну форми навчання, а також дає визначення понять «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання» і забезпечує можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу.

Окрім того, відповідно до затвердженого законопроекту, для таких осіб буде створено інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.