Президент створив Комісію з питань правової реформи

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 21 червня 2019, підписав указ №421/2019 про створення Комісії з питань правової реформи.

Цим указом створено Комісію з питань правової реформи як консультативно-дорадчий орган при Президентові України, і водночас ліквідовано Раду з питань судової реформи та Конституційну Комісію.

Встановлено, що основним завданням Комісії є сприяння подальшому розвитку правової системи України на основі конституційних принципів верховенства права, пріоритетності прав і свобод людини і громадянина, з урахуванням міжнародних зобов’язань України.

Пріоритетними напрямами роботи Комісії В. Зеленський встановив підготовку та подання Президентові пропозицій щодо внесення змін до Конституції і законів, спрямованих на забезпечення реалізації конституційних норм і принципів, а саме пріоритетності захисту фундаментальних прав і свобод людини і громадянина, подальший розвиток законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя. Також серед напрямів, що є в пріоритеті, — удосконалення законодавства про кримінальну відповідальність та кримінального процесуального законодавства, реформування органів правопорядку, а також створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України тимчасово окупованих територій та населення, що на них проживає.

Фото: Junxi Lawyer

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *