Президент підписав Закон «Про житлово-комунальні послуги»

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про житлово-комунальні послуги».

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Реалізація положень Закону сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню можливості контролю за їх наданням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управлінням.

Документом осучаснюються правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг, а також запроваджуються новітні моделі договірних взаємовідносин між споживачами та виконавцями послуг, побудовані на принципах відкритості, прозорості та взаємної відповідальності.

Нормами закону визначено:

  • перелік житлово-комунальних послуг;
  • загальні вимоги щодо надання таких послуг та організаційні засади їх комерційного обліку;
  • порядок оплати за їх надання та застосування соціальних нормативів;
  • порядок і особливості укладання, зміни та припинення договорів суб’єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Окрім того, у Законі передбачається відповідальність за неналежне виконання договору та визначено порядок оформлення претензій споживачів.

Документ також закріплює право споживача на зменшення розміру плати за ЖКП у разі їх ненадання, надання в неповному обсязі або зниження їх якості. Так, споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім теплової енергії), якщо ними не користується за період тимчасової відсутності в приміщенні понад 30 календарних днів.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *