Президент підписав Кодекс з процедур банкрутства

Президент України Петро Порошенко підписав Кодекс з процедур банкрутства, який був ухвалений Верховною Радою у жовтні 2018 року (№8060).

Про це глава держави повідомив 15 квітня на зустрічі з представниками бізнесу, передає Укрінформ.

Документом, зокрема, вводиться інститут банкрутства фізичних осіб, визначаються умови і порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом і застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Так, зміни до законодавства дозволять фізичним особам оголошувати про власне банкрутство та відновлювати умови платоспроможності за кредитами. Право на звернення до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність виникає у боржника, якщо розмір прострочених зобов’язань перед кредиторами становить не менше 30 мінімальних розмірів заробітної плати. Ще однією умовою є те, що боржник припинив погашати кредити чи здійснювати інші планові платежі у розмірі більше як 50 відсотків місячних платежів по кожному з кредитних та інших зобов’язань упродовж двох місяців.

З положень Кодексу випливає, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника – фізичної особи або фізичної особи-підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.

Кодекс складається із чотирьох книг. Перша — містить загальні положення і терміни, друга — регулює діяльність арбітражних керуючих, третя – регулює питання банкрутства юридичних осіб і четверта – фізосіб.

Кодекс набуває чинності і вводиться в дію через 6 місяців з дня його офіційного опублікування.

Фото: Pixels

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *