Представники ЄС підтримали створення антикорупційного суду в Україні


Заступник голови представництва ЄС в Україні пан Томас Фреллесен та голова Антикорупційної ініціативи ЄС пані Ека Ткешелашвілі висловили підтримку створенню антикорупційного суду.

Про це повідомляється на сайті Представництва ЄС в Україні.

Мета Антикорупційної ініціативи ЄС, яку очолює пані Ткешелашвілі, спрямована на впровадження антикорупційної політики в Україні. Це буде відбуватися, зокрема, шляхом підтримки новостворених антикорупційних органів, таких як НАБУ та САП.

Важко недооцінити важливість створення антикорупційного суду в Україні сьогодні, – заявила Ека Ткешелашвілі.

На важливості збереження незалежності нових антикорупційних органів, таких як НАБУ, наголосив пан Фреллесен. Заступник голови представництва ЄС в Україні також зазначив, що запуск антикорупційного суду дозволить замкнути ланцюг створення антикорупційних органів та отримувати реальні результати їх роботи.

Ми впевнені, що Антикорупційна ініціатива ЄС зробить значний внесок в боротьбу з корупцією в Україні, – підсумував пан Фреллесен.

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — це найбільша програма підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Бюджет ініціативи на три роки становить 15,84 млн євро (14,5 мл. євро надає Європейський Союз, 1,34 млн євро – Міністерство закордонних справ Королівства Данія). Іншими двома компонентами ініціативи є підтримка новостворених антикорупційних органів та надання міжнародної експертизи антикорупційному комітету ВРУ.