Правові консультації в Україні можна отримати жестовою мовою


З листопада минулого року особи з вадами слуху отримали можливість звернутися до контактного центру системи надання безоплатної правової допомоги та отримати консультації та роз’яснення з правових питань. Для цього потрібно встановити на планшеті спеціальний додаток – перекладач жестової мови ConnectPRO.

Про це нагадала прес-служба Координаційного центру з надання правової допомоги.

Особи з інвалідністю становлять значну частину клієнтів системи БПД. Майже кожне п’яте звернення за вторинною правовою допомогою надійшло саме від цієї категорії громадян. З них понад 2 тисячі осіб мали вади слуху, – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Більшість питань, з якими звертались люди з вадами слуху, стосувалися їх соціального захисту, призначення соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, забезпечення їх житлових, земельних, трудових та спадкових прав.

Один із важливих пріоритетів роботи системи БПД – спрощення доступу людей з інвалідністю до правової допомоги. У грудні минулого року Координаційний центр з надання правової допомоги, Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Українське товариство глухих» та ТОВ «Технології для людей» підписали меморандум про співпрацю.

Один із напрямів – впровадження сучасних інформаційних технологій задля спрощення доступу осіб з інвалідністю зі слуху до отримання безоплатної правової допомоги, особливо молодшого віку, є активними користувачами IT-технологій. Інтернет, мобільні додатки, можливість спілкуватися по відеочату – все це створює можливості для повної реалізації своїх прав людьми з порушеннями слуху.

За допомогою встановленого на планшет додатка – перекладача жестової мови ConnectPRO – люди з вадами слуху мають можливість онлайн скористатися послугами сурдоперекладача. Якщо виникла потреба у правовій консультації, перекладач озвучує питання операторові контакт-центру системи БПД. Потім мовою жестів перекладає правову консультацію. Цей проект надав можливість людям з вадами слуху отримати оперативно правову інформацію.

Фото: Gabe Souza