Незабаром вийде друком книга для дітей – «Я і КонституціЯ»


Незабаром у Видавництві Старого Лева вийде друком книга для дітей «Я і КонституціЯ», авторами якої стали письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко та представники АПУ.

Маленька дитина, як правило, задає батькам десятки-сотні різних питань на день. Рано чи пізно дитина запитає про Президента, Верховну Раду, суд (бо про це так часто говорять в телевізорі), або про те, які вона має права і чому в неї, якщо вона ще й не дуже доросла, є якісь обов’язки.

Чи зможете Ви відповісти на ці питання в доступній для дітей формі? Слід бути готовими (особливо батькам-юристам, але й не тільки їм) і до прямого запитання: «А що таке Конституція і навіщо вона потрібна?» Чи готові Ви до цього? Чи не відмахнетеся від відповіді, сказавши щось досить поверхове на кшалт «це такий основний закон, який мають всі виконувати», подумавши при цьому «і який, насправді, залишається таким лише на папері, бо мало хто його додержується».

Три роки тому в Асоціації правників України задумали створити цикл книг про Конституцію України – для дітей, підлітків та молоді, щоб допомогти їм розібратися в складній конституційній матерії. Так от, живеш разом з Конституцією від малечка, ростеш разом з нею, дорослішаєш – і вже звик, що вона допомагає йти вірно по життю та не схибити.

Для того, щоб здійснити свій задум члени Асоціації правників України вийшли за межі усталених форматів й форм і об’єднали свої зусилля та ідеї з  письменницею та правозахистницею Ларисою Денисенко та ілюстраторкою Женею Олійник.

І ось – незабаром у Видавництві Старого Лева вийде друком книга для дітей «Я і КонституціЯ», авторами якої стали письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, Президент АПУ Андрій Стельмащук, член Правління АПУ Олександр Ільков, Голова Комітету АПУ Альона Шуліма.

«Основа нашого задуму – це, щоби знайомство з Конституцією України починалося з дитинства, а про її дух та цінності говорили та замислювалися всюди: і вдома, і в дитячому садочку, і в школі, і державних кабінетах, і в цілому у суспільстві», – коментують проект його автори.

Як зазначила співзасновниця Видавництва Старого Лева Мар’яна Савка:

«Це книжка, з якої варто починати розбиратися у власних правах, обов‘язках, у поняттях, які часто викликають як не страх, то нерозуміння чи тривогу. А все просто. Конституція має бути компасом, який не дасть зійти зі свого власного шляху!».