«Правнича допомога в Україні»: відбулась презентація інформаційного курсу

Координаційний центр з надання правової допомоги розробив інформаційно-ознайомчий курсу «Правнича допомога в Україні».

Курс дасть змогу представникам правничих спільнот краще дізнатися про систему БПД. Наразі розроблено сім окремих модулів, які можна компонувати залежно від потреб аудиторії, – розповіла начальник управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Світлана Маліновська.

Особливість цього курсу не лише в тому, що він складається з гнучких модулів. Його читають по двоє викладачів – директор центру з надання БВПД або менеджер з якості плюс адвокат-фахівець системи БПД. Наразі підготовлено 15 пар викладачів, які пройшли тренінг для тренерів на базі правового клубу PRAVOKATOR.Київ.

Першими слухачами курсу «Правнича допомога в Україні» стали кандидати на посаду суддів – слухачі регіональних відділень Національної школи суддів України. Дводенне навчання відбулося одночасно у шести містах – Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі та Чернівцях. Загалом курс прослухали понад 360 осіб з різних регіонів України.

З урахуванням специфіки аудиторії, особлива увага приділялася таким темам, як взаємодія центрів з надання БВПД із судами, здійснення представництва інтересів субєктів права на БВПД в судах, стандарти якості процесуальних документів, відновне правосуддя та інші.

Ще одна особливість курсу – він проходить не у формі класичних лекцій, а як інтерактивний тренінг. Теоретичні блоки поєднані з практичними вправами (кейсами). Це допомагає слухачам краще зрозуміти особливості функціонування системи БПД та нюанси надання БВПД різним категорія громадян.

Курс передбачає також активне залучення слухачів до дискусії. Зокрема, тренери та слухачі разом шукали відповіді на запитання «Чи достатньо забезпечується принцип «доступності» надання БПД?», «Чи є необхідність розширення кола суб’єктів надання БВПД?», «Як покращити взаємодію системи БПД з судами?» та інші.

У найближчих планах – проведення цього курсу для секретарів судових засідань та студентів юридичних клінік.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *