Правила ведення бухгалтерії та звітності на підприємствах зазнають низки змін

Визначено перелік змін, що будуть внесені до вимог ведення бухгалтерського обліку на підприємствах. Такі зміни проводяться з метою приведення національного законодавства до норм ЄС.

Розроблено законопроект № 4646-д «Про внесення змін до Закону України«Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень)». Пропонується визначити, що незначні недоліки, виявлені у первинних документах, не будуть підставою для невизнання господарської операції.

Для цілей бухгалтерського обліку підприємства поділять на 4 види: мікропідприємства, малі, середні та великі. Перші два види звільнять від подання звіту про управління. Середні підприємства матимуть право не відображати у звіті про управління так звану нефінансову інформацію.

Окрім цього, встановлюються вимоги до кандидатів на посаду головного бухгалтера на підприємствах, що становлять суспільний інтерес (лише емітенти цінних паперів, які допущені до біржових торгів, страховики, недержавні пенсійні фонди). Ним зможе стати особа, яка має повну вищу економічну освіту та профільний стаж роботи не менше 3 роки.

Змін зазнають і процедура подання та опублікування фінансової звітності. Так, підприємства, що застосовують міжнародні стандарти, зможуть подавати її в єдиному електронному форматі. Також підприємства будуть зобов’язані надавати свою фінансову звітність за запитами фіз- та юросіб.

Щоправда даний проект ще навіть не внесений в порядок денний.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *