Посібник для майбутніх адвокатів: «ні» кольоровим шкарпеткам або коротким спідницям

Посібник для осіб, які проходять курси для отримання адвокатського посвідчення в Лондонському приватному університеті BPP встановлює відрахування балів за такі порушення, як «надто коротка спідниця в жінок» та «кольорові шкарпетки в чоловіків».

У переліку «порушень професійної поведінки» зібрані штрафні санкції для студентів за те, що вони мають неналежний вигляд під час оцінювання, а також неприпустимо поводяться в суді, де перевіряють їхні знання про судочинство і терміни та поведінку суду.

Чоловіки будуть втрачати один бал за кольорові шкарпетки, а от для жінок вдягти спідницю довжиною вище коліна «коштуватиме» два бали.

Такий вигляд в суді є недоречним – визначає посібник, опублікований у блозі Legal Cheek.

Речник навчального закладу заявив, що цей перелік є тільки орієнтовним та визначає, який вигляд чи поведінка негативно впливають на адвоката в суді, і за які можуть покарати в Університеті BPP.

Він додав:

Наші студенти вдягаються консервативно на заняття та оцінювання, і це гарна підготовка до професійної практики. В дуже рідкісних випадках студентів карають за будь-яке з перелічених порушень. До того ж, перелік довгий час не змінювався і буде переглянутий перед наступною публікацією.

Університет BPP – не єдиний освітній заклад, який карає за невідповідний вигляд. Відповідно до посібника Університету Західної Англії, майбутні адвокати можуть втратити два бали за неохайну зачіску та п’ять балів за те, що прийшли в спортивному взутті.

Дана Деніс-Сміт, засновниця проекту «Перші 100 років», який висвітлює досягнення жінок у юриспруденції, зазначила, що керівництво вишу показало, наскільки формалізованою є юридична професія.

Я знаю жінок-адвокатів, які все ще не наважуються йти до суду не в спідниці, хоча жінкам дозволено носити штани вже близько 30 років тому. Та й обстановка в залі суду залишається досить старомодною, – сказала вона.

Я не думаю, що це проблема тільки юристів, це проблема стереотипів щодо представників кожної професії. Вона потребує переосмислення, але ніхто цього не робить, – додала Деніс-Сміт.

Школа права Університету BPP була заснована в 1992 році. Вона готує юристів для провідних фірм, таких як Allen & Overy, Herbert Smith Freehills та Clifford Chance.

Джерело: The Telegraph

Переклад: Юридична газета

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *