Поради для майбутніх адвокатів та кар’єрний тріумф леді Хейл

Леді Хейл стала першою жінкою, яка була призначена Головою Верховного Суду Великої Британії. В інтерв’ю The Guardian вона поділилась порадами для майбутніх адвокатів і розповіла про своє піднесення до вершини.

Після закінчення Кембриджського університету в 1966 році леді Хейл викладала право в Манчестерському університеті до 1984 року. Окрім цього, вона була адвокатом, спеціалізуючись на законодавстві з питань сім’ї та соціального забезпечення. У 1984 році вона була першою жінкою, яка була призначена в Комісію з прав людини у Британії. Леді Хейл стала першою жінокою-лордом-ординарієм апеляційного суду на черговій сесії в січні 2004 р., до заснування Верховного суду у 2009 р., після п’яти років засідань в апеляційному суді та п’яти років роботи суддею у Верховному Суді.

З червня 2013 року вона стала заступником голови Верховного Суду Британії.

Які у вас є поради для студентів, які шукають першу юридичну роботу?

По-перше, отримайте найкращий ступінь, який ви зможете досягти — ви потрапляєте в конкурентне середовище. По-друге, будьте гнучкими щодо того, у якій галузі права ви спеціалізуєтесь і куди йдете працювати.

По-третє, будь готові. Будьте обережні, коли заповнюєте форму заявки, і коли ви йдете на співбесіду. Дізнайтеся якомога більше про місце, роботу та людей, і подумайте про питання, які вони можуть запитати у вас. Якщо у вас немає відповіді, ви не отримаєте роботу.

Що змінилося у юридичній професії під час вашої кар’єри?

Я була однією з шести жінок із більше, ніж 100 студентів, які вивчали право в Кембриджі в 1963 році. Зараз існує більше жінок, ніж чоловіків, які вивчають право і починають займатися юриспруденцією. Але, як і з багатьма професіями, пізніше це стає серйозним випробуванням. Нелегко поєднати практику в юридичній фірмі у великому місті з сімейними та іншими обов’язками. Не так багато жінок залишаються в «запасі», з якого традиційно набираються старші судові органи. Таким чином, ми все ще серйозно недопредставлені на більшості рівнів судоустрою та, особливо, вище.

Але також важливі різні види різноманітності — етнічна різноманітність, а також різноманітність на соціальному, економічному та професійному рівні.

Закон, адвокатська справа та суди повинні служити усьому населенню, а не лише невеликій його частині. Вони повинні бути такими, що відображають це населення, наскільки це можливо.

Що змусило вас спеціалізуватися на сімейному праві?

Мені здалося, що в академічному сімейному праві не повинні переважати вчені -чоловіки — як це було тоді — і тому я поступово прийшла до нього, поряд з правом соціального забезпечення, яке тоді було суб’єктом розвитку.

Який був ваш найвидатніший кар’єрний успіх?

У Комісії з прав людини мені пощастило відіграти важливу роль у тому, що зараз стосується закону про дітей, насильства в сім’ї, усиновлення та розумових здібностей. Але стати юристом є гордим досягненням для будь-кого, чоловіка чи жінки, а також показати іншим жінкам і дівчатам, і, звичайно ж, кожному, що жінка може це зробити, — це стало для мене навіть ще більш привабливим досягненням.

Перед тим, як стати суддею, ви були професором, адвокатом та законодавцем. Як ви думаєте, як ваш колишній досвід допоміг сформувати вашу кар’єру?

Всі три з них зробили великий внесок у мою кар’єру в якості судді. Досвід роботи адвокатом допоміг мені дізнатись чимало про суди, про людей, які їх використовують, та людей, які працюють в них. Але викладання для яскравих молодих людей також дуже багато вчить про закон — зокрема те, як визначити брехунів. Реформування законодавства вчить більш широко обміркувати те, що не так з чинними законами, як їх можна покращити та як перетворити ці поліпшення в діюче законодавство. Будь-який досвід став по-своєму корисний для мене.

Яку пораду ви можете дати тим, хто має намір побудувати юридичну кар’єру?

Дізнайтеся якомога більше не тільки про кар’єру в правовій сфері, а й що це таке — вивчення права. Немає ніякої шкоди в тому, щоб бути сповненим ентузіазму у боротьбі за справедливість, або романтично налаштованим щодо процесу кримінального судочинства, або амбіційним до щедрої нагороди, яку можуть отримати деякі адвокати. Але ви повинні багато та важко працювати, щоб навчитися досягти будь-чого з бажаного, тому переконайтеся, що для цього у вас вистачить сміливості та терпіння.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *