Погляд на світ очима великих інвесторів: секрет успіху


Що можуть сказати найбільші в історії інвестори, які змогли заробити великі статки?

15 думок великих інвесторів і гуру Уолл-стріт

1. Уоррен Баффет, гуру-інвестор, статки оцінюються в $ 39 млрд: «Ціна – це те, що ти платиш. Вартість – це те, що ти отримуєш. Не має значення, чи ми говоримо про акції, чи про шкарпетки, я вважаю за краще купувати якісний товар в той момент, коли він недооцінений».

2. Джордж Сорос, статки – $ 22 млрд: «Я багатий тільки тому, що знаю, коли не правий. Простіше кажучи, мені вдалося вижити завдяки своїй здатності визнавати власні помилки».

3. Девід Рубенштейн, статки оцінюються в $ 2,8 млрд: “завзятість – не вибирайте «ні» як відповідь. Якщо ви щасливі, сидячи на одному місці і не йдучи на ризик, ви залишитеся сидіти на цьому ж місці наступні 20 років”.

4. Рей Даліо, статки – $ 6,5 млрд: “Саме прагнення об’єктивно оцінювати самих себе і оточуючих найсильніше відрізняє людей, що використовують свій потенціал, від всіх інших”.

5. Едді Ламперт, статки – $ 3 млрд: “Ідея передчуття є ключовою при інвестуванні, а також в бізнесі взагалі. Не можна чекати, поки ситуація стане очевидною. Необхідно думати – ось що інші зробили за певних обставин. Тепер же, при нових обставинах, слід усвідомити, що робити далі?”

6. Т. Бун Піккенс, статки – $ 1,4 млрд: “Чим старшим я стаю, тим краще мені видно, куди йти. Якщо ви збираєтеся полювати на слонів, не треба збиватися з дороги заради кроликів”.

7. Чарлі Мунгер, статки – $ 1 млрд: “Якщо ви подивитеся на наші останні 15 рішень, то побачите досить посередні досягнення. Не було ніякої гіперактивності, зате стає видно море терпіння. Вам слід триматися своїх принципів і можливостей, а коли з’являється шанс, намагайтеся максимально його використовувати”.

8. Девід Теппер, чисті статки – $ 5 млрд: “Ця компанія виглядає дешево, та компанія виглядає дешево, але економіка цілком повністю змінює суть справи. Головне тут – це чекати. Іноді найважче – це просто нічого не робити “.

9. Бенджамін Грехем: “Індивідуальний інвестор повинен діяти послідовно як інвестор і непослідовно як спекулянт. Це означає, що він повинен бути в змозі справедливо судити про кожну свою покупку і тією ціною, яку платить. Оцінка повинна бути об’єктивною, обґрунтованою, і її результат повинен відповідати на питання – чи отримає інвестор більше, ніж заплатив”.

10. Льюїс Бейкон, чисті статки $ 1,4 млрд: “Якщо ви спекулянт, то вам доведеться прийняти безлад і хаос».

11. Пол Тюдор Джонс, чисті статки $ 3,2 млрд: “Найголовніше – тримати ситуацію під контролем, ніколи не згадувати, завжди торгувати і захищати свої тили. В результаті розмір вже не має значення”.

12. Брюс Ковнер, чисті статки $ 4,3 млрд: “Вважаю, що трейдери торгують в 3-5 разів більше, ніж потрібно. Новачки беруть на себе ризики в 5-10% тоді, коли відсоток повинен становити всього 1-2% “.

13. Рене Ривкін, чистиі статки $ 346 млн: “Коли ви купуєте акції, запитуйте себе, купили б ви всю компанію цілком?”

14. Пітер Лінч, чисті статки $ 352 млн: “Я думаю, що головне – це усвідомити, що за кожною акцією стоїть компанія, а за ростом вартості кожної акції – лише одна реальна причина. Статки бізнесу компаній змінюється від гіршого до кращого, а маленькі компанії стають великими”.

15. Джон Темплтон, чисті статки $ 20 млрд: “Час максимального песимізму найкраще підходить для покупок. Час максимального оптимізму найкраще підходить для продажів”.