Плани на вихідні: 25 кращих фільмів про юристів за версією ABA Journal

Флагманське видання Американської асоціації юристів ABA Journal з допомогою спеціально створеного журі з адвокатів, професорів права і федеральних суддів обрало 25 кращих фільмів на юридичну тематику. Колегію з експертів попросили оцінити і рекомендувати улюблені кінематографічні твори, пов’язані з професією юриста.

Видання Legal.Report навело список в хронологічному порядку.

Молодий містер Лінкольн (Young Mr. Lincoln). Дата виходу: 1939. Картина розповідає про молоді роки Авраама Лінкольна і події з практики юриста-початківця і майбутнього президента США.

Criminal Court. Дата виходу: 1946. Судова драма про амбітного адвоката, який планує балотуватися в окружні прокурори і випадково вбиває гангстера. Назва фільму не має офіційного україномовного перекладу.

Ребро Адама (Adam’s Rib). Дата виходу: 1949. Настирний і впертий прокурор з сексистськими поглядами підтримує обвинувачення проти обвинуваченої у спробі вбивства, яку захищає його дружина-адвокат. Протягом процесу шлюб юристів тріщить по швах, а судові суперечки тривають і вдома.

12 розгніваних чоловіків (12 Angry Men). Дата виходу: 1957. Юнака звинувачують у вбивстві власного батька, йому загрожує електричний стілець. Дванадцять присяжних збираються, щоб винести вердикт.

Анатомія вбивства (Anatomy of a Murder). Дата виходу: 1959. Кримінальний трилер про скромного провінційного адвоката, який опинився у скрутному судовому процесі у справі про заплутане вбивство з маленькими шансами на перемогу.

Пожнеш бурю (Inherit the Wind). Дата виходу: 1960. Фільм про реальний судовий процес над шкільним учителем в 1925 році. Сцени з виступами свідків практично повністю відтворено зі збереженої стенограми засідань.

Нюрнберзький процес (Judgment at Nuremberg). Дата виходу: 1961. Засноване на реальних подіях 1948 року, коли в Нюрнберзі йшов процес над чотирма німецькими суддями, котрі служили нацистському режиму. Головний обвинувачений — відомий німецький суддя Ернст Янінг, який домігся поваги в Німеччині задовго до приходу до влади Гітлера.

Вбити пересмішника (To Kill a Mockingbird). Дата виходу: 1962. Культовий фільм за мотивами однойменного роману Харпера Лі про юриста з Алабами, що виховує без матері своїх двох дітей. Займає друге місце в рейтингу «найбільш видатних фільмів всіх часів», складеному Американським кіноінститутом в 2006 році.

Людина на всі часи (A Man For All Seasons). Дата виходу: 1966. В основі сюжету — конфлікт між англійським королем Генріхом VIII і лордом-канцлером Томасом Мором, великим гуманістом, державним діячем, видатним юристом і філософом.

Крамер проти Крамера (Kramer vs. Kramer). Дата виходу: 1979. Фільм за участю Дастіна Хоффмана і Меріл Стріп, що отримав п’ять премій «Оскар», розповідає про драматичну боротьбу двох батьків за опікунство над дитиною.

Паперова гонитва (The Paper Chase). Дата виходу: 1973. Харт — першокурсник юридичного факультету Гарварда. Він намагається пережити навчальний рік і захистити диплом під керівництвом суворого професора, легендарного Кінгсфілда. Справа ускладнюється, коли він дізнається, що дівчина, з якою він зустрічається, — дочка Кінгсфілда.

Вердикт (The Verdict). Дата виходу: 1982. Колись Френк Гелвін був хорошим адвокатом. Але дружба з пляшкою до добра не доводить. І тепер він — консультант з юридичних питань у похоронній конторі. У головній ролі — Пол Ньюман.

Кілька хороших хлопців (A Few Good Men). Дата виходу: 1992. Драма за участю Тома Круза, Джека Ніколсона і Демі Мур. Двох моряків засуджують за незаконну розправу над своїм товаришем. Захищати їх повинен молодий самовпевнений потомствений адвокат.

Цивільний позов (A Civil Action). Дата виходу: 1998. Джон Траволта в ролі цинічного високооплачуваного юриста, який бере участь в судовому процесі, пов’язаному зі смертю дітей.

Ерін Броковіч (Erin Brockovich). Дата виходу: 2000. Джулія Робертс в ролі самотньої жінки з трьома дітьми і скромною роботою в маленькій юридичній фірмі, яка несподівано отримує шанс довести до суду гучну справу.

Мій кузен Вінні (My Cousin Vinny). Дата виходу: 1992. Кримінальна комедія з Джо Пеші в головній ролі, який грає грубуватого Вінні Гамбіні, пародію на адвоката.

Первісний страх (Primal Fear). Дата виходу: 1996. Судова драма, де в ході судового процесу у справі про заплутане вбивство стикаються колишні коханці — прокурор і адвокат.

Блондинка в законі (Legally Blonde). Дата виходу: 2001. Комедія з Різ Уізерспун про легковажну блондинку, яка, щоб повернути нареченого, вступає слідом за ним в Гарвард на юридичний факультет і наводить там переполох.

Майкл Клейтон (Michael Clayton). Дата виходу: 2007. Джордж Клуні в ролі успішного адвоката, що працює в елітній нью-йоркській юрфірмі і відчуває переломний момент в кар’єрі, який пов’язаний з постійним клієнтом компанії і етичними питаннями.

«Лінкольн» для адвоката (The Lincoln Lawyer). Дата виходу: 2011. Кримінальна драма про блискучого і щасливого адвоката з Лос-Анджелеса, кар’єру якого поставила на грань краху чергова, на вигляд проста, кримінальна справа.

У центрі уваги (Spotlight). Дата виходу: 2015. Заснована на реальних подіях історія журналістського розслідування одного з найгучніших в історії США секс-скандалів, пов’язаних з представниками римсько-католицької церкви. Лауреат премії «Оскар» за кращий фільм і кращий сценарій.

Лавінг (Loving). Дата виходу: 2016. 1950-і роки, в штаті Вірджинія міжрасовий шлюб поза законом. Негативно до нього ставиться і практично все населення США. Героям фільму вдається укласти шлюб у Вашингтоні, і влада штату пред’явила подружжю звинувачення. Парі довелося пройти через пекло, поки вона дісталася до Верховного суду.

Маршал (Marshall). Дата виходу: 2017. Фільм про суддю Верховного суду США Тергуда Маршалла, першого афроамериканця на цій посаді. На зорі кар’єри йому як адвокату дістається спірна справа про чорношкірого шофера і він об’єднує свої зусилля з початківцем адвокатом-євреєм.

Секретне досьє (The Post). Дата виходу: 2017. Історія Кетрін Грем, першої жінки-видавця газети «Вашингтон пост», і редактора Бена Бредлі. Вони вступають в гонку з «Нью-Йорк таймс» за право пролити світло на державні таємниці, що ховалися більше 30 років. Журналістам доведеться подолати свої розбіжності і ризикнути кар’єрою і свободою, щоб світ дізнався правду.

RBG. Дата виходу: 2018. Документальний фільм про діючу судду ВС США 85-річну Рут Бейдер Гінзбург, другу суддю-жінку в історії ЗС і у свій час єдину жінку в колегії. У цей період Гінзбург стала більш жорсткою в окремих думках, що було відзначено оглядачами і в популярній культурі.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *