Підприємцям пояснили, що робити, коли до них з перевіркою прийшли працівники Держнагляду


З 1 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». У суб’єктів господарювання з’явилось право не допускати посадовців до здійснення перевірок.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна пояснила, що робити підприємцям у випадку перевірки їхнього бізнесу представниками державного нагляду.

Насамперед суб’єкт господарювання має право перевірити у посадових осіб службові посвідчення і направлення на проведення такого контрольного заходу.

Не потрібно боятися, вимагати (ці документи). Суб’єкт господарювання має отримати копію такого посвідчення. Підприємці можуть не допускати посадових осіб до здійснення перевірки, якщо посадовець таку копію не надав або якщо надані документи не відповідають вимогам Закону, – зазначила Ляпіна.

Підприємець також має право відмовити у проведенні перевірки, якщо орган контролю не затвердив і не оприлюднив на власному сайті уніфіковану форму акту державного нагляду та контролю і якщо порушена періодичність здійснення перевірок.

Окрім цього підприємці мають право залучити до перевірки третіх осіб і бути самими присутніми під час процедури контролю.

Хто треті особи? Це не лише ваш адвокат, ви можете залучити представника асоціації чи громадського об’єднання, який може захистити ваші права як підприємця, – пояснила Ляпіна.

Підприємець має право вимагати припинення перевірки у випадку порушення її термінів і якщо представник органу контролю складає акт за результатами перевірки і не використовує уніфікований акт, затверджений органом держконтролю.

Під час позапланової перевірки, якщо контролер перевіряє не всю діяльність суб’єкта, а лише окреме точкове питання, що стало підставою для проведення позачергового заходу і вказане у направленні, однак проводить перевірки і в інших напрямках – це також є порушенням.