Суддя Верховного суду поставив перше запитання за 10 років роботи

Суддя Верховного суду Кларенс Томас перервав мовчання у понеділок, коли він поставив кілька запитань під час усних аргументів щодо справи Voisine проти США.

Справа була пов’язана з федеральним законом, що забороняє особам, які були засуджені за дрібні правопорушення, пов’язані з домашнім насильством, володіти вогнепальною зброєю.

Цікаво, що суддя не ставив досі жодного питання з 22 лютого 2006 року.

Судді слухали звернення двох чоловіків з Мену (штат США), які заявляли, що їхнє бажання бити своїх партнерів не повинні позбавляти їх права володіння зброєю.

Годинна сесія підійшла до кінця, коли Томас нахилився вперед і заговорив в мікрофон, щоб запитати адвоката Міністерства юстиції — Ілани Ейзенштейн, чи засудження за правопорушення будь-якого іншого закону «призупиняє конституційне право», — повідомляє Associated Press.

Служба новин додає:

Томас засипав Ейзенштейна питаннями щодо другої поправки прав на вогнепальну зброю, про що не запитувала жодна інша юстиція. Він зазначив, що закон дозволяє людині, засудженій за вчинення правопорушення, отримати довічну заборону на володіння пістолетом, що, принаймні, як тепер призводить до призупинення конституційного права.

Томаса критикували в минулому за те, що він не брав участі в обговренні під час викладення усних аргументів.

Я думаю, що для вирішення справи не потрібно ставити багато питань, не думаю, що це якось допомагає, — сказав він у Гарвардській юридичній школі в 2013 році. — Я думаю, ми повинні послухати адвокатів, які сперечаються, висловлюючи докази, думаю, ми повинні дозволити адвокатам виступати.

За матеріалом: NPR

Фото: Mark Wilson

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *