Пережити пандемію: в Україні створили сайт з базою волонтерських проєктів


В Україні з’явився сайт, де зібрана інформація про компанії та волонтерські організації, які надають допомогу під час пандемії коронавірусу. 

Його створили в рамках медіа-ініціативи «Вірус позитиву».

Ми беззастережно віримо в феномен українського волонтерства та солідарності. Це те, завдяки чому ми двічі за 10 років поміняли політичні режими. Це те, що стало нашим щитом в боротьбі з військовою агресією. І це те, що згуртувало тисячі людей, бізнесів, громадських організацій у боротьбі проти COVID-19, – зазначають автори ініціативи. 

На платформі шість розділів: 

  • для всіх;
  • для лікарів;
  • для пенсіонерів;
  • для соціально незахищених верств населення;
  • інші категорії;
  • для тих, хто хоче допомогти. 

В кожному з них міститься перелік організацій і сервісів (з активними посиланнями), які можуть бути корисними саме для названої категорії. 

Наприклад, в розділі «Для всіх» міститься інформація про платформи, на яких можна отримати сповіщення про можливий ризик зараження у вашому колі спілкування.  Або про те, куди звернутись за будь-якою допомогою, що пов’язана з епідемією – засобами захисту, ліками тощо. Отримати оперативну інформацію про потреби для подолання епідемії та конкретні дії з допомоги, знайти контакти оперативних штабів у містах України тощо. 

«Для лікарів» доступні такі сервіси, як:

«Підвези медика», де можна залишити заявку на безкоштовний трансфер до роботи. Безкоштовні послуги інтернету і ТБ; безкоштовна онлайн консультація адвоката для медичних працівників, задіяних в боротьбі з коронавірусом тощо. 

«Для пенсіонерів» зібрані різного роду благодійні фонди, куди можна звернутися за допомогою, якщо ви опинилися у скрутних умовах через карантин. Також організації і ресторани, що надають гарячі обіди для пенсіонерів, забезпечують продуктовими наборами тощо. 

Власне, з повним переліком проєктів можна ознайомитися на сайті. Переконані, що кожен знайде там для себе корисну інформацію. 

Як повідомляють засновники сайту, дані будуть оновлюватися і доповнюватися. На сайті є форма зворотного зв’язку, куди можуть написати волонтерські проєкти  і інформацію про них буде доповнено на сайті. 

Ми дуже хочемо допомогти співвітчизникам набути впевненості в завтрашньому дні. Тому для всіх і кожного вирішили зібрати інформацію про волонтерські організації і сервіси, що допомагають українцям пережити пандемію і карантин.

Дякую всім і кожному, хто в цей важкий час допомагає іншим, – зазначає ідеолог проєкту Олексій Купрієнко.