Перевірки великого бізнесу скоротили

Офісом великих платників значно зменшено кількість перевірок, а саме на 33 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зокрема у січні — червні 2017 р. проведено 569 документальних перевірок, у І півріччі 2018 р. — 380, передає видання «Вісник».

Підрозділом аудиту Офісу за шість місяців 2018 р. донараховано 12,7 млрд грн грошових зобов’язань, що на 6,1 млрд грн більше ніж за аналогічний період минулого року. Зростання донарахувань відбулося за рахунок здійснення контрольно-перевірочних заходів, що концентруються на перевірках найбільш ризикових платників та операцій.

В Офісі працює ризикоорієнтована система відбору платників до проведення як планових, так і позапланових перевірок. Підставами для включення платників податків до плану-графіка перевірок є наявність ризиків високого та середнього ступеня, які затверджені наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків».

Майже половина позапланових контрольних заходів проводиться не за ініціативою органів ДФС, а з інших передбачених Податковим кодексом причин:

  • у зв’язку із відпрацюванням листів банків, які інформують про порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД — 44,2%;
  • у зв’язку з призначенням згідно з ухвалою суду (слідчого судді) — 6,1%;
  • у зв’язку з процедурами ліквідації припинення, реорганізації — 2,1%.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.