Передвиборна програма «Шлюб для всіх» зазнала фіаско в Конституційному суді Німеччини

Фракція Зелених не може примусити Бундестаг проголосувати за введення «Шлюбу для всіх». Таке рішення прийняв Федеральний Конституційний суд у Карлсруе (ФКС) і відмовив фракції Зелених в розгляді відповідних клопотань.

Суд постановив: те, що законопроекти партії Зелених, Лівих і Бундесрату не виносяться на розгляд Бундестагу, не порушує право законодавчої ініціативи фракції Зелених. Немає «ніяких обов’язків» протягом однієї легіслатури прийняти остаточне рішення про всі законопроекти.

Зелені хотіли домогтися, щоб Бундестаг в своєму останньому плановому засіданні 30 червня проголосував за введення шлюбу для гомосексуальних пар. «Шлюб для всіх» є спірним питанням у великій коаліції. Кожен раз правовий комітет відкладає розгляд даного питання.

Фолькер Бек (депутат Бундестагу від партії «Зелених») шкодує про таке рішення ФКС і висловлює своє розчарування. При прийнятті такого рішення були б ослаблені права опозиції. Він зажадав від СДПН, щоб в правовому комітеті спільно з опозицією було розглянуто законопроект про одностатеві шлюби. Також політик говорить, СДПН висловила цілковиту згоду щодо гомошюбу.

Фолькер Бек також дорікає СДПН в тому, що у великій коаліції вона повністю підпорядковується ХДС. Він повідомив, що після виборів до Бундестагу партія Зелених не укладатиме з жодною з партій коаліції, якщо не буде «шлюбу для всіх».

Члени ХДС в Бундестазі навпаки ж кажуть, права меншин визначені рішенням ФКС. «Голосіння про права меншин не мають конституційної основи», заявив голова фракції ХДС Міхаель Гроссе-Бромер. «Найбільший ляпас конституційно-правового характеру від Карлсруе, яку отримала партія Зелених, неможливо практично отримати де-небудь ще».

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *