Передбачено новий механізм застосування штрафних санкцій до роботодавців

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Нововведення стосуються насамперед механізму застосування штрафних санкцій. Зокрема, якщо у роботодавця вперше виявили порушення, державний інспектор вносить попередження про усунення такого порушення без застосування штрафних санкцій. Строк, в який роботодавець зобов’язаний усунути порушення, державний інспектор повинен встановити у матеріалах перевірки.

Також визначається, що штрафні санкції можуть бути накладені протягом шести місяців з дня виявлення порушень вимог законодавства про працю, але не пізніш як через один рік з дня вчинення правопорушення.

При цьому встановлюється новий вид адміністративної відповідальності інспекторів при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку, а також збільшується розмір відповідальності — від 80 до 130 неоподаткованих мінімум доходів громадян.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *