Остаточно скасована обов’язкова наявність печаток у підприємців

Закон №1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями» набув чинності. Ним скасовується обов’язкова наявність печатки у бізнесі.

Цим законом внесено зміни у низку правових актів, тим самим вилучивши із них згадки про обов’язкове використання печатки. Документи вважаються достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи.

Крім того, вводиться штраф від 850 до 1700 гривень за вимагання посадовцем документа із відбитком печатки чи нотаріального засвідчення (останнє – в разі, якщо це не передбачено законодавством).

У пояснювальній записці до законопроекту автори нагадали, що три роки тому було впроваджено перехід від обов’язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що спричинило багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов’язковість використання печатки, а іноді прописували обов’язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі ухвалення відповідного рішення підприємством.

Таким чином, для підприємців було незрозумілим, коли печатка потрібна, а коли – ні, і це не заважало посадовцям вимагати документи саме з відтиском печатки.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *