Остаточне ухвалення нової редакції закону про КСУ може відбутись наступного пленарного тижня, — Сергій Алєксєєв

Після доопрацювання до другого читання остаточне ухвалення нової редакції закону 6427-д «Про Конституційний Суд України» може відбутись вже наступного пленарного тижня.

Про це в ефірі 5 каналу сказав один із співавторів законопроекту, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

На щастя, ми прийняли в першому читанні цей законопроект, і я дуже сподіваюсь, що він буде остаточно ухвалений на наступному пленарному тижні. За два тижні ми напрацюємо всі правки, – сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва, зараз КСУ фактично не працює, а у 3 суддів спливає строк повноважень, що може повністю заблокувати роботу Конституційного Суду. Тому треба якомога швидше запустити судову реформу в частині КСУ та реформувати цей орган конституційного контролю, зробивши  повне його перезавантаження.

Це дуже важливий законопроект, він відокремлює КСУ від загальної системи судів і робить його інструментом конституційного контролю держави, як і повинно бути. Також повністю змінюється його структура і запроваджується конкурсний добір на посади суддів КСУ, – пояснив народний депутат.

Важливим також, за словами Сергія Алєксєєва,  є запуск інститут конституційної скарги, коли кожен громадянин може звертатися напряму до КСУ.

Джерело: Alekseev.com.ua

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *