Opendatabot проаналізували відкриті дані МВС


Opendatabot продовжує розбирати, що не так з відкритими даними державних органів, у проекті «Як відкрити». Так, він проаналізував відкриті дані Міністерства внутрішніх справ, передає «Юридична газета».

Яку інформацію мало опублікувати Міністерство внутрішніх справ?

У Постанові Кабміну №835 є перелік реєстрів, які мали опублікувати в МВС. Усього таких наборів 13, опубліковано з них лише 5.

Реєстр осіб, що переховуються від органів влади, вже був інтегрований в Опендатабот. І користувачі мають можливість оперативно перевірити цю інформацію про себе або партнера.

Opendatabot

Яких даних не вистачає?

Найбільш важливі з неопублікованих реєстрів — Інформація про викрадені/втрачені паспорти громадян України та Реєстр зареєстрованих порушень правил дорожнього руху.

Інформацію про втрачені паспорти актуально перевірити, якщо ви починаєте співпрацю з новою людиною. Якщо він знаходиться в ній — мова може йти про шахрайство, відповідно, такі стосунки варто припинити.

Реєстр зареєстрованих порушень правил дорожнього руху дозволить громадянам оперативно отримувати інформацію про свої правопорушення та вчасно сплачувати штрафи. Окрім цього керівники бізнесів зможуть слідкувати за дотриманням ПДД своїх водіїв.

Як це пояснює МВС?

Є дві великі проблеми з публікацією цих реєстрів. Перша лежить в технічній площині. Так, наприклад, інформація про порушені ПДД оновлюється в нашій базі щохвилинно, це досить великий об’єм даних – більше 4 гігабайт. Нинішня версія порталу та швидкість інтернету не дозволяє відправляти багатогігабайтні файли швидко та часто. АРІ може вирішити цю проблему лише частково — для його введення буде необхідно розширити канал, оскільки при навіть невеликому завантаженні – 5-6 запитів в хвилину — система не зможе працювати. А запитів, ймовірніше за все, буде набагато більше.

Інша проблема — персональні дані. Зараз Реєстр порушень ПДД містить інформацію з протоколів. Більша половина цієї інформації — персональні дані (ПІБ, дата народження, дані про документи осіб). Швидка обробка такого об’єму даних для їх деперсоналіхації також вимагає ресурсу.

Щодо інформації про втрачені паспорти. Зараз цю інформацію можна перевірити на сайті МВС. Ми вважаємо, що цього достатньо для швидкої перевірки людини. Зараз ми розглядаємо варіант публікації повної інформації про паспорти, але поки бачимо більше ризиків ніж користі. Зокрема я маю на увазі збільшення кількості підробних документів та ускладнення процедури їх виявлення, — пояснює Андрій Железний.

Одна з умов публікації відкритих даних — це їх детальний аналіз та відсутність у них персональної інформації. В цілому, для роботи буде цілком достатньо публікувати виключно номери втрачених паспортів, а для інформації про ДТП можна використовувати виключно номери машин, — коментує засновник Opendatabot Олексій Іванкін.