Облікову ставку для нарахування пені знижено


З 14 квітня почала діяти знижена облікова ставка Нацбанку до 13%, за якою обраховується розмір пені, нагадує Головне управління ДФС у Вінницькій області.

“Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується з необхідністю досягнення цілей по інфляції в 2017-2019 роках і надасть підтримку темпів економічного зростання”, сказано в повідомленні НБУ.

Відповідно до закону, при нарахуванні податкового зобов’язання контролюючим органом нарахування пені починається з першого робочого дня після закінчення граничного строку його сплати. Якщо керівник контролюючого органу відповідно до процедури адміністративного оскарження приймає рішення про продовження строків розгляду скарги платника податків понад строки, визначені статтею 56 Податкового кодексу, пеня не нараховується протягом таких додаткових строків, незалежно від результатів адміністративного оскарження.

При самостійному визначенні податкового зобов’язання платником податків або податковим агентом пеня нараховуватиметься, починаючи тільки з 91-го календарного дня після спливу строку сплати.

Окрім цього, нагадаємо, що з 1 січня 2017 року пеня  нараховується за кожний календарний день відповідно до ставки, що діяла на цей день. А єдиною підставою для нарахування пені є несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов’язання. При цьому розмір 120% облікової ставки НБУ, як і раніше, застосовується до податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом. На не сплачене своєчасно податкове зобов’язання, яке було самостійно визначене платником податків або податковим агентом, пеня нараховується з розрахунку 100% облікової ставки НБУ за кожний день прострочення.