Неймовірно, але факт: 5 буденних речей, які роблять нас розумнішими


Щоб розвиватись як особистість та йти вгору кар’єрною драбиною, придумано безліч способів: читання книжок, відвідування курсів, тренінгів чи майстер-класів, вивчення іноземних мов, заняття спортом, хобі тощо. Більшість з них вимагають великих часових затрат, посидючості та мотивації.

Але вчені знайшли кілька несподіваних ефектів, які можуть виникати від абсолютно звичних, навіть буденних справ, та, як наслідок, розвивати ваш мозок. Забути про вище перелічені методи, звичайно ж, не варто, але ця інформація ніколи не буде зайвою.

1. Сон

Сон має важливий вплив не тільки на функціонування організму протягом дня, але і на здатність вчитися. Сон допомагає зберегти і «розкласти по поличках» всі знання, які були отримані протягом дня. Було проведено цікавий тест на пам’ять, в якому добровольців розділили на 2 групи. За дві години до тесту одна група спала, а інша такої можливості не мала. Ті, хто поспав перед тестом, показали результат в середньому на 20% кращий, ніж учасники групи, якій поспати не вдалося.

Також сон має значний вплив на те, як ми вчимося. Спокійний нічний сон допомагає нам зберігати всі знання, які ми прийняли в той день, але одне дослідження показало, що нетривалий сон перед отриманням нових знань теж може мати серйозний вплив.

2. Відеоігри

Ця теорія порадує любителів проводити вечора з джойстиком в руках. Відеоігри — це не тільки цікаво, а й пізнавально, — переконують вчені. Вони розвивають просторову навігацію, міркування, пам’ять і сприйняття. До того ж комп’ютерні ігри вчать бути стійкими перед обличчям невдач і розвивають комунікативні навички.

3. Жувальні гумки

Виявляється, жувальна гумка може збільшити пізнавальні здібності протягом короткого проміжку часу. Це було доведено завдяки тесту, в якому брало участь 160 добровольців. Отримавши жувальні гумки, вони приступили до виконання тестів, які варіювались від складних логічних задач до вирішення звичайних прикладів. Ті, хто жував жуйку, в середньому виконали на кілька тестів більше, ніж ті, хто виконував їх без жуйки в роті.

Втім варто розуміти, що жування жуйки є своєрідною вправою, внаслідок якої підвищується приток крові до головного мозку і тим самим тимчасово збільшуються показники розумових здібностей, проте, якщо захоплюватися жування жуйки під час роботи, то у вас можуть значно знизитися можливості короткочасної пам’яті.

4. Їзда на мотоциклі

Катання на мотоциклі вимагає від водія постійної концентрації уваги, пильності і підвищеної реакції. У той же час подорожі на мотоциклі допомагають зберегти психічне здоров’я і запобігти передчасному старінню мозку. Дослідження навіть показали, що водії мотоциклів набагато краще проходять тест на когнітивні функції, ніж водії автомобілів. Тільки не забувайте надягати шолом.

5. Прослуховування музики під час навчання чи роботи

Доведено, що музика може покращити настрій і навіть роботу імунної системи. Виявляється, ще прослуховування музики, особливо класичної, може зробити нас розумнішими. Наприклад, мелодії такого великого композитора як Моцарт стимулюють ту частину мозку, яка відповідає за фокус і увагу. Кажуть, що вона навіть допомагає не відволікатися в шумному офісі, що кишить потенційними відволікаючими факторами.

Причина такого неймовірного ефекту, який викликає прослуховування класичної музики, в тому, що її ритм допомагає розслабитись, і як наслідок, зробити розум спокійним і здатним до сприйняття складної інформації. Уява в цей момент стимулюється, а концентрація уваги підвищується — цей стан близький до медитації.

Втім для тих, хто вивчає гуманітарні науки, вчені рекомендують поп-музику, так як вона сприяє логічному мисленню і запам’ятовування нових фактів.

За матеріалами: Brodude