НАЗК: купівля та обмін валюти на суму більше 50 прожиткових мінімумів підлягає декларуванню


НАЗК пояснило, що купівля та обмін валюти на суму більше 50 прожиткових мінімумів підлягає декларуванню, та роз’яснило, чи вважається доходом у цілях декларування податкова знижка.

Обмінюючи валюту, особа набуває новий актив – грошові кошти у новій валюті.

Цей правочин відображається у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» у випадку, коли розмір разового видатку чи вартість предмета правочину перевищує суму 50 ПМ для працездатних осіб.

Розмір прожиткового мінімуму застосовується той, що встановлений на 1 січня відповідного року. У 2020 році 50 ПМ становить 105 тис. 100 грн.

Крім того, у разі здійснення разового видатку на купівлю валюти на суму, яка перевищує 50 ПМ, суб’єкт декларування, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону, повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Відповідне роз’яснення разом з позицією НАЗК з інших актуальних питань декларування сьогодні оприлюднено на сайті агентства.

Чи вважається доходом у цілях декларування податкова знижка?

Ні.

Право платника на податкову знижку передбачене ст. 166 ПК України. Податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати.

У декларації зазначаються відомості про отриману заробітну плату, включаючи податки і збори. Тому кошти, отримані як податкова знижка відповідно до ст. 166 ПК України, не вважаються доходом для цілей декларування та не зазначаються у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки».

Фото: pixabay