Нацполіція запровадить систему спрощеного повернення поліцейських на службу


З метою мотивації до роботи та професійного розвитку правоохоронців започатковано велику мотиваційну програму.

Про це йшлося під час представлення міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та главою Нацполіції Сергієм Князєвим мотиваційної програми спеціалістам-вибухотехнікам та поліцейським міста Києва.

Сьогодні я представляю перший етап мотиваційної програми, в основі якого лежить забезпечення поліцейського житлом. Він містить чотири компоненти: перший — збільшення заробітної плати на 30%, другий — введення додаткової оплати за піднайом житла поліцейським, третє — введення системи отримання власного житла поліцейським після двох років служби на основі іпотеки до 20-річного пільгового фінансового лізингу з урахуванням повного погашення відсотків з боку міністерства та бонусного погашення до 40% лізингу МВС за вислугу років. Четвертий — внесення в парламент законопроектів, які захищають права поліцейського, — сказав Арсен Аваков.

За словами Арсена Авакова, другий етап програми стосуватиметься страхування та медичного обслуговування поліцейського, третій – сучасної професійної підготовки.

Голова Нацполіції Сергій Князєв зазначив, що подібні програми соціального захисту правоохоронців успішно діють у багатьох країнах світу. Крім того, частково така програма вже працює в Нацгвардії та Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Такий підхід дасть змогу утримати на службі в поліції або повернути тих працівників, які звільнилися зі служби з не компрометуючих мотивів.

Найближчим часом одним із компонентів мотиваційної програми буде запроваджено систему спрощеного повернення поліцейських на службу, які, з різних причин, звільнилися упродовж року. Ми розуміємо, що чим триваліший термін працівник перебуває на посаді, тим вищою є його кваліфікація. Це дасть змогу повернути працівників, які вже пройшли навчання та мають досвід роботи в правоохоронній системі, — наголосив Сергій Князєв.

Він додав, що для поліції обов’язковим чинником роботи є не лише затримання порушників та направлення до суду кримінальних проваджень.

Головним показником роботи поліції є рівень довіри населення. Відтак поліцейський, який чесно виконує свої службові обов’язки, матиме для себе та для членів своєї родини соціальний захист, – наголосив Сергій Князєв.