Нацбанк спростив процедуру купівлі іноземної валюти для низки операцій

Національний банк спростив умови та порядок купівлі та перерахування іноземної валюти для низки операцій. Це передбачено постановою правління НБУ №65 від 18 липня 2017 року «Про внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою», що набула чинності 20 липня.

Спрощено порядок купівлі та перерахування іноземної валюти за операціями іноземних інвесторів з ОВДП. Також врегульовані випадки проведення операцій за ОВДП, що були отримані іноземними інвесторами шляхом конвертації депозитарних розписок, які були випущені на ОВДП іноземним банком.

Для випадків, коли розрахунки зі здійснення іноземної інвестиції та подальшого її повернення проводяться через один банк, клієнт має право подавати спрощений пакет документів, що є підставою для проведення цих операцій.

Окрім цього, унормовані випадки купівлі валюти для операцій, пов’язаних з виконанням резидентом-гарантом (поручителем) зобов’язань в іноземній валюті за резидента-боржника перед нерезидентом за зовнішньоекономічним договором та перед уповноваженим банком за кредитним договором в іноземній валюті.

Такі кроки не спричинять нестабільності на валютному ринку, і в той же час дозволять полегшити здійснення операцій з експорту/імпорту капіталу та вдосконалити нормативно-правову базу НБУ, – ідеться у повідомленні.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.