Нацбанк припиняє карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок

З 1 липня 2018 року в Україні застосовуватиметься правило заокруглення загальних сум готівкових розрахунків, тобто Нацбанк України припиняє карбувати монети номіналом 1,2, 5 та 25 копійок.

Про це повідомив виконуючий обов’язки глави центробанку Яків Смолій, передає «Укрінформ».

Національний банк прийняв рішення, що з 1 липня 2018 року в Україні застосовуватиметься правило заокруглення загальних сум готівкових розрахунків. Це означає, що Національний банк України припиняє карбувати монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас всі ці номінали розмінних монет і надалі будуть залишатись в обігу, проте в подальшому готівковий обіг не буде поповнюватись новими монетами зазначених номіналів, — сказав Смолій.

Він зазначив, що монети номіналом 1,2, 5 та 25 копійок будуть продовжувати виконувати функцію засобу платежу і одна грошова одиниця України гривня й надалі дорівнюватиме 100 копійкам.

Для спрощення розрахунків будуть встановлюватись правила заокруглення загальної суми покупки. Під час безготівкових розрахунків заокруглення не буде здійснюватись. Українці й надалі зможуть використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 копійок. Застосування правил заокруглення Національним банком погоджено з усіма державними органами, — наголосив Смолій.

Нагадаємо, Нацбанк замінить банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень монетами.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *