Почали діяти нові “зелені” тарифи щодо регулювання домашніх електростанцій


9 серпня 2019 року набув чинності Закон України “Про зелені тарифи”

Новий Закон дозволяє домашнім сонячним електростанціям (потужністю до 30 кВт) продавати електроенергію за, так званим, «зеленим» тарифом і водночас скасовує норму про те, що домашні сонячні електростанції можуть працювати лише на дахах та фасадах будівель.

Документ також зазначає, що «зелений» тариф встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на електричну енергію, вироблену на введених в експлуатацію генеруючих установках приватних домогосподарств, споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, з альтернативних джерел енергії.

«Зелений» тариф на електричну енергію встановлюється єдиним за кожним видом альтернативного джерела енергії та для комбінованих вітро-сонячних генеруючих систем.

Для суб’єктів господарювання, приватних домогосподарств і споживачів, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, «зелений» тариф встановлюється до 1 січня 2030 року. Фіксований мінімальний розмір тарифу прив’язується до офіційного курсу євро.

“Зелений» тариф для об’єктів електроенергетики, введених в експлуатацію до 31 грудня 2024 року, та приватних домогосподарств і споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, договір про купівлю-продаж електричної енергії з якими укладено до 31 грудня 2024 року, не може бути меншим за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу” – йдеться у законі.

Джерело: ukrainepravo.com

Фото: EcoFoton