Набуло чинності рішення ЄСПЛ щодо люстрації українських чиновників

Набула чинності постанова ЄСПЛ, яка стверджує, що звільнення за Законом “Про очищення влади” порушило права українських чиновників.

Відповідно до розміщеного на сайті ЄСПЛ повідомлення, Велика палата ЄСПЛ не задовольнила запит української сторони на розгляд справи. Відтак, рішення набуло чинності та є остаточним.

Нагадаємо, що в середині січня Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону “Про очищення влади” порушенням Конвенції про захист прав людини.

Про саме рішення від 17 жовтня 2019 року, яке виніс ЄСПЛ детальніше можна прочитати за посиланнямУ ньому йшлося, що український закон “Про очищення влади” порушив права українських чиновників.

Суд вирішив, що закон застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі протягом більш ніж року за часів президентства Януковича, або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

На думку суду, вказаний закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю в період правління колишнього президента.

Фото: ua.news

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.