Набули чинності зміни до ККУ щодо мінімального віку статевого повноліття

Сьогодні, 18 квітня, набув чинності Закон України № 2334-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації».

Закон передбачає зміни до статті 155 Кримінального кодексу України, якими криміналізуються статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою.

Нагадаємо, раніше статеву зрілість особи встановлювали за допомогою експертизи.

Так, природні чи неприродні статеві зносини повнолітнього з особою до 16 років карається обмеженням або позбавленням волі до 5 років. А якщо те саме зробив близький родич неповнолітнього — передбачено позбавлення волі на строк 5-8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Створення або утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти із залученням малолітньої особи каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Таким чином, Законом встановлено мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також усуває потребу обов’язкового проведення судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування такого виду злочинів.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *