МЗС домовляється про безвіз із Гібралтаром


В МЗС повідомили, що незважаючи на відмову Великої Британії говорити про візову лібералізацію для українців, поїздки до Гібралтару згодом можуть стати безвізовими.

Велика Британія не впливає на візову та міграційну політику, яка здійснюється Гібралтаром самостійно. МЗС порушено перед гібралтарською стороною клопотання щодо скасування візового режиму поїздок громадян України  до Гібралтару з огляду на відповідне рішення ЄС, —  зазначили у міністерстві.

Наразі щодо ініціативи України ведуться переговори, терміни та результати яких передбачити неможливо.

Водночас, у МЗС додали, що переговори щодо безвізового режиму з Косово Україна не ініціюватиме.

На сьогоднішній день переговори з Косово щодо запровадження безвізового режиму, враховуючи його невизнання Україною, не ведуться, —  заявили в МЗС.

Наразі Косово дозволяє безвізовий в’їзд тим громадянам, які мають багаторазову шенгенську візу; після запровадження безвізу з ЄС такі візи не будуть ставити у біометричні паспорти, для легального в’їзду до Косова буде потрібно звертатися до його консульства в Стамбулі або в Тирані.

Гібралтар нині зберігає для українців візовий режим, за винятком окремих типів одноденних екскурсій. Візу для в’їзду до території необхідно отримувати у візових центрах Великої Британії.

Нагадаємо, що 21 травня Туреччина офіційно оголосила  рішення про внесення змін до порядку взаємних поїздок і визнання внутрішнього українського паспорта, ID-картки, як проїзного документа для громадян України.