Мрія слідчої: мамо, купи мені електродриль

Кілька років тому я попросила маму подарувати мені на День народження електродриль.

А що ви ніколи так не робили? 🙂 Найцікавіше, що вона мені потрібна не для обробки дерева, пластику чи металу – а для зшивання кримінальних справ. 

Електродриль та невеличкий верстат для зшивання – найцінніше для слідчого. Систематизувати кримінальні справи в університетах не навчають, напевно, усі це мають уміти ще зі школи. Чесно кажучи, не пригадую як на уроках праці фантазувала, як краще створити п’ять отворів на папері та накласти на них стібки з чорної нитки (білою чомусь не можна).

Так от, ставши слідчою, ти натхненна серіалами про «мєнтів» залітаєш до свого кабінету, уявляєш як затримуєш банду злочинців, звучать фанфари… а тут бац… і тихенько підкрадається «демон розпачу», який щодня ростиме у геометричній прогресії. Виходить, що фанфари звучать рідко, а певне 50-70 відсотків робочого та вільного часу слідчих займає систематизація кримінальних справ. 

Складність ще полягала у тому, що мій природний перфекціонізм хотів бачити лише ідеальні томи, аж ніяк не оптимально нормальні. 

Для того, щоб отримати кримінальну справу, а не купу папірців, береш верстат, витесаний на індивідуальне замовлення (їх ніде не продають), вкладаєш туди спочатку картонну теку, опис і аркуш за аркушем людські долі. Зазвичай, одна така «доля» має бути до 250 аркушів. Чому саме 250? Хто знає, це, напевно, таємниця, яку мені не відкрили за 10 років. Можливо, 250-ку краще оку сприймати чи руці комфортніше нести.

Після усіх роздумів про «велике», максимально сильно стискаєш усе добро і працюєш електродрилем аж до диму. Раджу мати додаткове свердло, бо свердла не люблять цього диму і часто ламаються. Якщо ти нічого не зламала та не покалічилась, береш ниточку – і стібок за стібком за спеціальною методикою зшиваєш. У кінці обов’язково бантик! Хто молодець? Я — молодець!

Ставши не за власним бажанням такою “швачкою”, ніколи не розуміла – як у такий активно-науковий час не знайшовся винахідник, який придумав би щось таке, що може це зробити автоматизовано? Ми навчилися миттєво передавати інформацію у будь-яку точку світу, купуємо території на Місяці, а людські долі все ж майструються нитками та голками…

Вам, мабуть, цікаво де ж я загубила маму? Суть в тому, що дриль я завжди позичала і мріяла про власну. Знаєте, це було так сильно, як ось хтось мріє про сукню, хлопця, квартиру, море чи хом’ячка. А я мріяла про електродриль.

Мамо, подаруй мені на день народження електродриль! Головне, не забудь про додаткові свердла.


Ексслідча

Вам також має сподобатись...

8 коментарів

 1. Анонім сказав:

  Ох як знайомо.А без дрелі ніяк.250 дуже удобно листувати.

 2. Ольга сказав:

  Головне в цій статі ЕКСслідча))

 3. Анонім сказав:

  І я ексслідча………. до болю знайомо

 4. Экспрокурор сказав:

  В мои времена иногда и по 400 было ( работал в конце 90-х ушел из органов в середине 2000-х. Как человек, продолжающий читать, изучать, уже и фотографировать, а не “ксерить” ( раньше вообще вручную переписывали, хочу отметить, что самый комфортный том – это на 150-200 листов. Тем более, что сейчас в томах очень часто зашиты диски, которые, известно почему, затягивают к корешку. А насчёт 5 дырочек: так у нас шили только надзорные производства. В них, в основном, не более 50 листов. А так на 6, своя технология у каждого.

 5. Экспрокурор сказав:

  2001 год. 6 подсудимых, около 30 эпизодов. Третий год слушаем, так как главарь в отказе. В зале на прениях человек 50 – родственники, некоторые потерпевшие. Прения 3 дня, из них мои (гособвинителя) на 90 листов 12 таймсом. Сам чуть не уснул когда читал. Прения 5-х на полчаса: признаю, каюсь. Организатор на 4 часа всех задержал: запятые, меня пытали, отпечатки везде не мои и обнаружили имущества на 430 000 грн. (1998-1999 годы!!!) Чужого неправильно. Финал. Его фраза: Теперь Уважаемый Суд, Вы понимаете, что это дело шито белыми нитками? Пауза на 15 минут. Судья копается в 18 томах дела + 3 в суде появились. И выдаёт: Вы +алынский, совершенно правы. И пауза на пару минут, ворочает тома и выдаёт, развернув один из томов к публике: дело действительно прошито белыми нитками! Остальные доводы суд проверит в совещательной! Я чуть не … во время его паузы, а родственники + чуть не плакали. Но́ таки плохая примета ….. У нас других не было.

 6. Экспрокурор сказав:

  У нас только шило, раскалённый гвоздь было. Ручную дрель один старый сотрудник выдава́л под оооочень ответственность.

 7. Анонім сказав:

  Сверла по дереву постоянно подгорали, при использовании вместо сверла гвоздя с откушенной головкой и слегка расплющенным кончиком все шло как по маслу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.